Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie internetowej są udostępnianie na licencji CC BY-SA 4.0

Książki na wakacje

2017-06-18 15:12:06, komentarzy: 0
Polecam na wakacje książkę "Gorzka czekolada i inne opowiadania".  15 opowiadań o 15 wartościach na 15-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom!
 
 
Książka dla dzieci na wakacje nr 10

9788376723914Wakacje z duchami mogą być pierwszą lekturą Waszych dzieci, w której znajdą elementy dobrego kryminału i fantastyki. Dołączą do trójki bohaterów, których zadaniem będzie rozwiązanie kilku zagadek wymagających detektywistycznego zacięcia. W takie wakacje nikt się nie nudzi, a przy okazji odkrywa jak fascynująca może być praca detektywa. Książka dla dzieci Adama Bahdaja to jedna z tych lektur, które wspomina się po latach jako jedną z ulubionych i zapadających w pamięć. Natchnęła wiele dzieci do szukania własnych przygód w przydomowych ogródkach i na placach zabaw.

Książka dla dzieci na wakacje nr 9

45303101465KSLektura, którą teraz chcemy Wam zaprezentować, będzie idealną propozycją wśród książek dla ciekawych świata chłopców. W 80 dni dookoła świata to nie tylko zbiór niezwykle interesujących przygód, informacji o nowych miejscach i nieznanych kulturach ale także bardzo dobra lekcja życia, z której płynie ważny morał: jeżeli czegoś bardzo chcemy, uda nam się to osiągnąć. Powieść Juliusza Verne’a znają prawie wszyscy, ponieważ jest lekturą obowiązkową, jednak warto przeczytać tę książkę nie dlatego, że trzeba ale dlatego, że jej czytanie może sprawić wiele przyjemności i zapewnić kilka solidnych godzin pełnych doskonałej zabawy.

Książka dla dzieci na wakacje nr 8

31660001243KSKsiążki na wakacje to także propozycje dla tych najmłodszych dzieci. Karolcia to ośmioletnia dziewczynka, która staje się właścicielką magicznego przedmiotu – koralika. Okazuje się, że ma on moc spełniania życzeń. Dzięki ukrytej w nim magii nasza bohaterka może pomóc kilku osobom. Okazuje się jednak, że moce zaczarowanego przedmiotu nie są nieskończone i w dodatku ktoś jeszcze bardzo chciałby go zdobyć.

 
Książka dla dzieci na wakacje nr 7

9788310129987Jeżeli Wasza pociecha po wakacjach rozpoczyna naukę w gimnazjum, z pewnością powinna zapoznać się z książką Małgorzaty Karoliny Piekarskiej Klasa pani Czajki. W tej książce spotka dzieciaki takie jak ona, rozpoczynające po raz pierwszy naukę w nowej szkole, nowej klasie, wśród nowych dzieci. Takie początki, szczególnie kiedy dzieci wkraczają w okres dorastania, nigdy nie są proste. Poznając losy bohaterów i utożsamiając się z nimi, staną tak na próbę przed serią problemów, które mogą im się przytrafić w zupełnie prawdziwym życiu. Być może po przeczytaniu tej książki, nie będą patrzyły w przyszłość z obawą, ale z nadzieją na wspaniałe trzy lata nauki, podczas których przeżyją wiele wspaniałych chwil i zawiążą pierwsze prawdziwe przyjaźnie. Książka była na liście bestsellerów i wciąż jest wznawiana.

Książka dla dzieci na wakacje nr 6

Wakacje Mikołajka9788310127020 to kolejna propozycja z serii książeczek o małym łobuziaku, autorstwa Rene Goscinnego. Wielu fanów Mikołajka twierdzi, że ta książka jest zupełnie inna niż pozostałe i wnosi wiele świeżości do wcześniejszych historyjek. Tym razem Mikołajek jedzie na wakacje i będzie uczestnikiem jak zwykle wielu niesamowitych przygód, w których ucierpią przede wszystkim… opiekunowie, próbując ogarnąć wariactwo, do którego może doprowadzić gromada małych dzieci. Książeczki o Mikołajku dorośli wspominają z rozrzewnieniem i bardzo często powracają do nich po latach, twierdząc że wciąż ich bawią i są prawdziwym wehikułem czasu do beztroskich chwil młodzieńczych lat.

Książka dla dzieci na wakacje nr 5

40041601350KSOtwierając drzwi starej szafy Łucja odkrywa nie tylko magiczne przejście między równoległymi światami, ale także znajduje drogę do dziecięcej wyobraźni. Opowieści z Narnii 1. Lew, Czarownica i stara szafa to książka obecna w dzieciństwie wielu współczesnych dorosłych, która na zawsze zapisała się w ich sercach, a teraz poznają ją kolejne pokolenia dzieci. Czwórka bohaterów książki Cliva Staplesa Lewis’a odkrywa nie tylko magiczny świat ukryty za stertą starych futer, ale także dowiaduje się czym jest odwaga, przyjaźń i braterstwo. Z pewnością nie zaszkodzi także fakt, iż jest to lektura obowiązkowa w szkole podstawowej.

Książka dla dzieci na wakacje nr 4

9788324033331Wakacje bez magii… to straszna nuda. Zaglądając do książki Magiczne drzewo 1. Czerwone krzesło dzieciaki będą mogły wraz z bohaterami spełnić kilka naprawdę niezwykłych życzeń np. przejechać się autobusem, który oszalał i zobaczyć most ze światła. Książki na wakacje pełne magii to gwarancja udanego popołudnia.

 
 
Książka dla dzieci na wakacje nr 3

Klub latających ciotek9788376722429 Rafała Witka to dokładnie ta książka, której szukają rodzice, pragnący oderwać swoje dzieci od zdobyczy współczesnych cywilizacji. Emil, podobnie jak one, zostanie pozbawiony dostępu do internetu, ponieważ trafi na kompletne odludzie… na wieś do starych ciotek. Tutaj zamiast monitora dostanie do dyspozycji tylko stary rower i to bez przerzutek. Perspektywa wakacji wydaje się być kompletną katastrofą, a zmienia się w ekscytującą i pełną zagadkowych elementów wspaniałą przygodę. Dzieciaki znajdą tutaj wszystko, co jest niezbędne na wakacjach: zagadkę do rozwiązania, dużo sensacyjnych zwrotów akcji i mnóstwo humoru.

Książka dla dzieci na wakacje nr 2

66432101465KSTeraz propozycja książki na wakacje dla nieco mniejszych dzieci. Bajki La Fontaine to zbiór najpiękniejszych bajek tego francuskiego pisarza. Wielu z nas doskonale je pamięta z własnego dzieciństwa, niektóre darząc wręcz uczuciem sentymentalnym, przywołującym na myśl słodkie, beztroskie chwile. Jest to doskonała lektura dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem i słuchaniem, kiedy ktoś im czyta. Bajki są wesołe, lekkie i przyjemne, pisane wierszem i zakończone ważnym morałem.

 
Książka dla dzieci na wakacje nr 1

9788323770329Nasz numer 1 wśród książek na wakacje dla dzieci to Hania Humorek i wakacje z dreszczykiem. Serię książeczek wybitnej autorki Megan McDonald o przygodach rezolutnej Hani czyta się lekko, przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. Wiele dzieci znajdzie tu inspirujące pomysły na spędzenie wolnego czasu, oczywiście dobrze by było, gdyby wybierały te bezpieczne… Tym razem Hania ma poważny orzech do zgryzienia, bo właśnie zaczynają się wakacje, a ona zostaje w domu. Jakby tego było mało, wszyscy jej przyjaciele wyjechali, a ona i jej braciszek zostaną pod opieką cioci Oli. Perspektywa nudy nie mogłaby być większa. Jednak Hania na pewno coś wymyśli, sprawdźcie, co to takiego.

 

http://www.coprzeczytac.pl/ksiazki-dla-dzieci-na-wakacje/

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zwiastuny

Papierowa choinka

Proszę się częstować

Wyobraź sobie, że kto czyta, ten rządzi światem

Na jesienną szarugę najlepsza książka

Przesłanie na 2019/2020 rok

Najważniejsza

Wesołych świąt

Świeć przykładem

Ach ta wiosna

I dlatego trzeba czytać książki

I wszystko jasne

Zasypała nas wierszami

Czego chcieć więcej... może jeszcze zdrowia

Dzień dobry

Miłośnicy książek

Mamy

Tak możemy dbać o ziemię

Najważniejszy dokument

Kultura w teatrze

Wszystkiego dobrego

Przyszła

Znani twórcy słowa pisanego

Gimnastyka dla języka

Przecinki ważna rzecz

Książka to dobry pomysł

100, a nawet 200 lat

Cenne niosą dary

Wszystkiego dobrego

Ulubiony święty

Ważne prawa

Śpieszmy się kochać...

Latawce, dmuchawce

Jesień, jesień, jesień...

... dobrze, że liście kolorowe

Wakacje z książką

Prawa małych

Święto drukarza

Majowe święta

Święto książki

Kosmiczne książki

Wielkanocne wiersze

Miłej podróży w nieznane z książką

Czy już przyszła?

Dachowce i rasowe

Wszystkiego najlepszego

Zimowe zwierzaki

Serdecznie witamy

Anielsko

Świąteczny czas

Jedna z solenizantek

Wszystkiego naj

Już jest

Ach lato

Dzień drukarza

Kochamy mamy

Autoportret :)

Najważniejszy dokument

Biało- czerwoni

Święto pracy

Święto książki

Kwiaty

Radosnych świąt

Piękna mowa ojczysta

Puchatkowe mądrości

Życzeń moc

Biblioteczna choinka

Gdzie jest zima?

Po wiedzę do biblioteki

Mikołajki

Barbórka

Pierwszy pogromca koszmarnych snów

Poznaj swoje prawa

A czym dla Ciebie jest tolerancja?

Święto odzyskania niepodległości

Czym jest origami

Pamiętamy

Zielono mi

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

W bibliotece wszystko gra

Świętujemy na słodko

Za oknem już jesień

Pamiętamy

Lato w bibliotece

Przyjaciel potrzebny od zaraz

Prawa małych

Dzień Mamy

Wiosna w pełni

Urodziny biblioteki

Święto róży

Pomagamy bezdomnym dzieciom

Dzień książki dla dzieci z Panem Andersenem

Wielkanocne życzenia od WOŚP

Wiosenne zwiastuny

Dzień teatru w bibliotece

Biblioteka wierszem pisana

Wiosna radosna

Dzień pisarzy

Dinozaury ciekawostki

Polub czytanie z biblioteką

Karnawał w bibliotece

Rady i porady dla rodziców

Gazetka o bezpiecznym internecie

Dzień chorego na padaczkę

dzień babci i dziadka

Gazetka o starych i nowych środkach masowego przekazu

Jan Paweł II- wystawka

Filatelistyka

i szczęśliwego Nowego Roku

Dzień księgarza

Wszystkie kolory świata

Każdy inny wszyscy równi

Andrzejki w książkach

Zimowa poezja

Prawa dziecka

Patriotyczne działania w Sejmie

Dzień Zaduszny

Stare i nowe środki masowego przekazu w bibliotece

Dzień Edukacji Narodowej

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW