Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie internetowej są udostępnianie na licencji CC BY-SA 4.0

Kolorowy zawrót głowy

2018-10-23 14:11:59, komentarzy: 0

Już są, tak świeże, nowiutkie, pachnące farbą drukarską, kilka już przeczytaliśmy. Powoli, acz systematycznie nowe książki zakupione w ramach NPRC pojawiają się na półkach w bibliotece. Co mnie bardzo cieszy, równie szybko znikają wypożyczane przez czytelników.

 


Ja ze swej strony gorąco polecam.

"Tru" B. Kosmowska ciepła opowieść o zajączku, który pragnął sprawiać innym przyjemność, działać na rzecz innych zwierząt. Mały zajączek jest konstruktorem i wynalazcą różnych rzeczy, jak się okazuje bardzo przydatnych i pożytecznych, dzięki którym niweluje różnice materialne między mieszkańcami.

"Być jak Tygrys" Wechterowicz T. czym zajmuje się tygrys, czy to groźny zwierz, co połyka w całości podróżników, czy może uczynny kociak. Jeśli chcecie się przekonać przeczytajcie książkę. Dużym atutem pozycji są ilustracje.

"Dachołazy" Rundell K. to niezwykła historia dziewczynki Sophie znalezionej w futerale po wiolonczeli, wychowywanej przez ekscentrycznego naukowca Charlesa. Sophie uznana jest za sierotę, jednak w głębi duszy wierzy, że jej matka żyje, wyrusza do Paryża w celu odnalezienia choćby małego śladu. W Paryżu poznaje dachołazy i zaczyna się przygoda. Dla mnie książka stanowi odkrycie roku, już dawno nie czytałam tak świetnie napisanej historii, i szczerze powiem, że to jest czas na bułeczki ze śmietanką. Przeczytajcie.

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Jedna z nowości

Serce się raduje

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW